Archiwum informacji

Wizyta Ministra Sprawiedliwości na Lubelszczyźnie
Wizyta Ministra Sprawiedliwości na Lubelszczyźnie
Wizyta Ministra Sprawiedliwości na Lubelszczyźnie
Wizyta Ministra Sprawiedliwości na Lubelszczyźnie

Minister Sprawiedliwości m.in. o darmowej pomocy prawnej dla młodych

2015-06-11

System nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym rozszerzenie dostępu do darmowych porad o  młodzież do 26 roku życia to jeden z tematów dzisiejszego spotkania Ministra Sprawiedliwości Borysa Budki ze studentami i pracownikami Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

- Od 1 stycznia przyszłego roku będziecie mogli przyjść do jednego z ponad 1500 punktów darmowych porad prawnych, gdzie otrzymacie pełne wsparcie – niezależnie od tego, czy będzie to pomoc dotycząca umów związanych z rozpoczęciem pracy zawodowej, reklamacją za wakacje czy kwestiami spadkowymi - powiedział Minister Sprawiedliwości Borys Budka zwracając się do studentów WSEiI.

Sejm RP pracuje obecnie nad przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnej informacji prawnej oraz edukacji prawnej społeczeństwa, który zakłada utworzenie od 1 stycznia 2016 r. ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez profesjonalistów na etapie przedsądowym.

Podczas wizyty na Lubelszczyźnie Minister Sprawiedliwości odwiedził także Zakład Karny w Opolu Lubelskim. – Wasza jednostka jest przedstawiana jako dobrze zarządzany nowoczesny obiekt, który z pewnością może pełnić rolę wizytówki polskiego więziennictwa. To dobry kierunek rozwoju, który Ministerstwo Sprawiedliwości będzie kontynuować – powiedział Minister Borys Budka podczas spotkania z dyrekcją i funkcjonariuszami ZK w Opolu Lubelskim.

W jednostce przebywają mężczyźni odbywający karę pozbawienia wolności po raz pierwszy oraz młodociani.

Podczas pobytu w Lublinie, Minister spotkał się także ze środowiskiem sędziowskim w Sądzie Rejonowym w Opolu Lubelskim.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych