Archiwum informacji

„O miłości po raz pierwszy” premiera spektaklu w mokotowskim areszcie
„O miłości po raz pierwszy” premiera spektaklu w mokotowskim areszcie
„O miłości po raz pierwszy” premiera spektaklu w mokotowskim areszcie

„O miłości po raz pierwszy” - Minister Sprawiedliwości na premierze spektaklu w mokotowskim areszcie

2015-06-17

Minister Sprawiedliwości Borys Budka wraz z Podsekretarzem Stanu Wojciechem Węgrzynem odwiedzili dzisiaj (17 czerwca 2015 r.) mokotowski areszt i obejrzeli premierę spektaklu teatralnego „O miłości po raz pierwszy”.

Na widowni zasiedli także Prof. dr hab. Ewa Łętowska, przedstawicie Kancelarii Prezydenta oraz osoby związane ze światem kultury i sztuki, funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej, rodziny i przyjaciele osadzonych.

Spektakl z udziałem osadzonych z Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie, w reżyserii Agnieszki Borowiec objęty był honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie. 

„O miłości po raz pierwszy” - to opowieść o losach kobiety i mężczyzny. Ona - ze świata, gdzie sztuka, muzyka, książka są czymś powszechnym. On – recydywista, odsiadujący kolejny wyrok. Połączyła ich miłość. Jest to historia o zrastaniu się i uzależnieniu od więzienia pod wpływem marzeń o wolności. O zlewaniu się w jedno z nałogiem. O niepostrzeżonej samorezygnacji na rzecz chropawej wygody życia za murami i wśród krat. O recydywie marzeń i bezsilności wobec realnego życia. O sile kobiety, która kocha w nim nie więzienie, lecz człowieka.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

lista aktualności archiwalnych