Archiwum informacji

Ministerstwo Sprawiedliwości

Minister Sprawiedliwości na Zgromadzeniu Sędziów Apelacji Katowickiej

2015-06-22

Minister Sprawiedliwości Borys Budka wraz z Podsekretarzem Stanu Wojciechem Hajdukiem i Dyrektorem Departamentu Sądów, Organizacji i Analiz Wymiaru Sprawiedliwości – SSA Waldemarem Szmidtem odwiedzili dzisiaj Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Podczas spotkania z Prezesem Sądu Apelacyjnego oraz Prezesami Sądów Okręgowych z Katowic, Gliwic, Częstochowy i Bielska-Białej omawiano m.in. kwestie najnowszych zmian legislacyjnych oraz sprawy kadrowe i płacowe – w odniesieniu do pracowników sądów nie będących sędziami.

Minister Sprawiedliwości Borys Budka wziął także udział w obradującym tego dnia Zgromadzeniu Przedstawicieli Sędziów Apelacji Katowickiej.

W trakcie wystąpienia skierowanego do sędziów wyraził uznanie dla ich codziennej ciężkiej pracy, a także wskazał na wagę kontaktów Ministra ze środowiskiem sędziowskim. Zaznaczył, że jednym z zadań Ministerstwa Sprawiedliwości jest zapewnienie sędziom odpowiednich warunków do pracy celem usprawnienia funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Przypomniał, że to w sądach z obszaru apelacji katowickiej wdrażane są nowatorskie rozwiązania techniczne dotyczące sądownictwa. 

Minister Sprawiedliwości podkreślił,  że w Ministerstwie Sprawiedliwości kontynuowane są prace nad pełniejszym wykorzystaniem technik teleinformatycznych i internetu dla potrzeb sądownictwa. - Kierowany przeze mnie resort pozostaje do dyspozycji sędziów we wszystkich tych sprawach, w których władza wykonawcza może wprowadzić rozwiązania usprawniające działalność władzy sądowniczej – zapewnił.


Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych