Archiwum informacji

1090192137-14242.jpg

Prace Komisji Europejskiej nad nowym instrumentem, który ma ułatwić konsumentom i przedsiębiorcom transgraniczny handel on-line

2015-07-08

Informujemy, iż Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne, które mają potrwać do 3 września 2015 r., dotyczące transgranicznego handlu elektronicznego (on-line).

Celem konsultacji jest zebranie poglądów, stanowisk i opnii  możliwie najszerszego grona interesariuszy, w tym konsumentów oraz przedsiębiorców, co pozwoli Komisji Europejskiej m. in. na zidentyfikowanie barier w transgranicznym handlu elektronicznym w ramach Unii Europejskiej, zarówno dobrami materialnymi, jak i treściami cyfrowymi.   

W konsekwencji, zebrane na skutek przeprowadzonyh konsultacji informacje zostaną wykorzystane przez Komisję Europejską  do opracowania nowego projektu aktu prawa europejskiego dotyczącego transgranicznego handlu on-line.

Link do kwestionariusza, który obecnie dostępny jest tylko w wersji angielskiej  (w innych wersjach językowych, w tym polskiej ma zostać opublikowany przez Komisję w późniejszym terminie) dostępny jest na stronach internetowych Komisji Europejskiej pod adresem:

http://ec.europa.eu/justice/newsroom/contract/opinion/150609_en.htm

Zachęcamy do zapoznania się z kwestionariuszem i przedstawienia Komisji Europejskiej swojej opinii.

lista aktualności archiwalnych