Archiwum informacji

Minister Sprawiedliwości w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim
Spotkanie Ministra Borysa Budki z przedstawicielami łódzkiego samorządu adwokatury oraz radców prawnych.

Minister Sprawiedliwości w Łódzkiem

2015-07-14

Wizyta w Sądzie Okręgowym i Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim,  spotkanie z przedstawicielami adwokatów i radców prawnych oraz poranne spotkanie przy kawie z mieszkańcami Łodzi - to główne punkty wizyty Ministra Sprawiedliwości Borysa Budki w województwie łódzkim w dniach 13 – 14 lipca 2015 r.

Podczas wizyty w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim, uważanym za jedną za najnowocześniejszych jednostek penitencjarnych w Polsce, Minister Sprawiedliwości spotkał się z Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Łodzi, kadrą kierowniczą oraz funkcjonariuszami. W spotkaniu wzięła również udział Wicemarszałek Sejmu RP Elżbieta Radziszewska.

Minister zapoznał się ze specyfiką aresztu śledczego, m.in. systemami zabezpieczeń i  monitoringiem. W zakładzie znajduje się oddział dla tzw. niebezpiecznych skazanych. Piotrkowska jednostka to również miejsce, które wyznaczone zostało do wykonywania orzeczeń Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze.

Podczas poniedziałkowego spotkania Ministra Borysa Budki z przedstawicielami łódzkiego samorządu adwokatury oraz radców prawnych w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych poruszono m.in. kwestię opłat za czynności adwokatów i radców prawnych oraz ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej.

Minister Sprawiedliwości pod koniec czerwca przedstawił przedstawicielom samorządów adwokatów i radców prawnych propozycję podwyższenia czterech najniższych stawek adwokackich i radcowskich. Powołano także grupę ekspertów, składającą się z przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości, Naczelnej Rady Adwokackiej i Krajowej Rady Radców Prawnych, która do końca lipca ma wypracować dalsze propozycje zmian.

We wtorkowy poranek Minister Sprawiedliwości spotkał się natomiast przy kawie z mieszkańcami Łodzi. W rozmowach z łodzianami towarzyszył mu poseł Janusz Tomaszewski.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych