Archiwum informacji

wstazka.jpeg

Kondolencje

2015-07-30

29 lipca 2015 roku, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł dr Tadeusz Jedynak, Kurator Okręgowy w Sądzie Okręgowym w Słupsku.

Dr Tadeusz Jedynak - doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, kurator specjalista, współautor „Zarysu metodyki pracy kuratora sądowego”, „Komentarza do ustawy o kuratorach sądowych” oraz autor wielu publikacji naukowych z zakresu kurateli sądowej, uczestnik prac legislacyjnych, wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie, Wiceprezes Pomorskiego Stowarzyszenia Zawodowych Kuratorów Sądowych, ekspert Krajowej Rady Kuratorów, pracę rozpoczął 1 października 1990 roku stażem kuratorskim w Sądzie Rejonowym w Mikołowie, którą kontynuował jako kurator zawodowy w okręgu słupskim od 1 listopada 1992 roku. Przez 9 lat był kuratorem rodzinnym w Sądzie Rejonowym w Słupsku. Od 2002 roku pełnił funkcję zastępcy kuratora okręgowego, a od roku 2008 roku do dziś - Kuratora Okręgowego w Sądzie Okręgowym w Słupsku.

Dr Tadeusz Jedynak w 2009 roku podczas konferencji „90 lat kurateli sądowej w Polsce. Historia – teraźniejszość-przyszłość” otrzymał Brązowy, a następnie w dniu 15 lipca 2015 roku Srebrny Medal Ministra Sprawiedliwości za wieloletnią pracę i działalność na rzecz wymiaru sprawiedliwości.

Pan dr Tadeusz Jedynak poświęcił swoje życie zawodowe służbie kuratorskiej i dobru wymiaru sprawiedliwości. Stanowi wzór postawy zaangażowanej i pieczołowitej, a powierzone obowiązki wykonywał z niezwykłą energią i pasją. Jego sylwetka wchodzi w poczet osób budujących etos Kuratorskiej Służby Sądowej. W 2015 roku obchodziłby Jubileusz 25 lat pracy zawodowej.

Rodzinie, bliskim oraz współpracownikom Zmarłego Minister Sprawiedliwości Borys Budka w imieniu własnym oraz pracowników resortu składa kondolencje i wyrazy głębokiego szacunku.

lista aktualności archiwalnych