Archiwum informacji

Minister Sprawiedliwości z wizytą w Małopolsce i na Śląsku.
Minister Sprawiedliwości z wizytą w Małopolsce i na Śląsku.

Minister Sprawiedliwości z wizytą w Małopolsce i na Śląsku

2015-10-02

- Każdego dnia spotykacie się z prawem, kiedy kasujecie bilet w komunikacji miejskiej, słuchacie muzyki czy składacie reklamacje na buty. Przygotowaliśmy dla Was podręcznik, który przybliży niektóre pojęcia, sprawi, że poczujecie się pewniej na co dzień – mówił Minister Sprawiedliwości Borys Budka podczas dzisiejszej lekcji prawa, którą prowadził dla młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie.

Minister Borys Budka uczestniczył także w Małopolskim Kongresie Dziecka i Rodziny w Chrzanowie. W jego trakcie rozmawiano o roli i funkcjach instytucji publicznych na co dzień pracujących z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Krakowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych w Chrzanowie. Minister Sprawiedliwości Borys Budka objął je swoim patronatem honorowym. W Kongresie uczestniczyli także: marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, posłowie na Sejm RP, Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny Anna Andrzejewska oraz naukowcy z ośrodków akademickich i samorządowcy.

Minister Sprawiedliwości Borys Budka był dzisiaj obecny na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W Sądzie Rejonowym w Gliwicach Minister Borys Budka wziął udział w otwarciu punktu mediacji i dyskusji na temat ważnej roli mediacji w rozwiązywaniu sporów sądowych.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych