Archiwum informacji

Uroczystość otwarcia nowoczesnego budynku sądu w Szczecinku
Uroczystość otwarcia nowoczesnego budynku sądu w Szczecinku
Uroczystość otwarcia nowoczesnego budynku sądu w Szczecinku

Uroczystość otwarcia nowoczesnego budynku sądu w Szczecinku

2016-05-30

1585 metrów kwadratowych – tyle wynosi powierzchnia nowego i funkcjonalnego skrzydła Sądu Rejonowego w Szczecinku przy ul. Bohaterów Warszawy 42. Dzisiaj w jego uroczystym otwarciu wziął udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele środowiska prawniczego apelacji szczecińskiej oraz włodarze miasta Szczecinka. 

- Cieszę się, że w oddanym dzisiaj, nowoczesnym budynku nie tylko wzrośnie komfort pracy pracowników sądu, ale zmianę na lepsze odczują także obywatele, którzy załatwiają tutaj swoje sprawy – mówił wiceminister Łukasz Piebiak podczas uroczystości otwarcia.

W nowym skrzydle budynku sądu znajdują się dwie sale rozpraw, duża sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe, punkt obsługi interesantów, kasa, pomieszczenia dla zatrzymanych, archiwa oraz pomieszczenia socjalne i magazynowe. Mieszczą się tutaj także pomieszczenia dla Wydziałów Karnego i Ksiąg Wieczystych. 

Po rozbudowie i przebudowie powstał nowoczesny i funkcjonalny budynek sądu w którym, w lepszych warunkach będzie pracować 117 osób. 

W dotychczasowym, przebudowywanym budynku pozostał Wydział Rodzinny i Nieletnich, Wydział Pracy, dwa Zespoły Kuratorskiej Służby Sądowej. Znajdują się w nim cztery sale rozpraw, 17 pomieszczeń biurowych a także archiwa, pomieszczenia socjalne i magazynowe. 

Nowy budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony w systemy i instalacje zabezpieczająco-ochronne. Przed budynkiem jest także parking dla klientów sądu.

  

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych