Archiwum informacji

Dzieciaki rządziły!

2016-06-07

W niedzielę (5 czerwca 2016 r.) ogrody Kancelarii Premiera zapełniły się tysiącem dzieci wraz z towarzyszącymi im opiekunami. Nie zabrakło tam i nas.

Ministerstwo Sprawiedliwości, przy aktywnej pomocy i współpracy Służby Więziennej, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna w Krakowie oraz Sądu Okręgowego w Warszawie, przygotowało dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tegorocznym Dniu Dziecka mnóstwo atrakcji.

Każde dziecko, to mniejsze, i to większe mogło stać się na chwilę sędzią. Czekała na nie niespodzianka w postaci przymierzenia stroju sędziowskiego i wydrukowania sobie  pamiątkowego zdjęcia.

Ogromną popularnością cieszyło się laboratorium kryminalistyczne Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna z Krakowa. Dzieci i dorośli zapoznali się z tajnikami pracy kryminalistycznej. Pracownicy Instytutu w bardzo interesujący sposób opowiadali o śladach, jakie znajduje się na miejscu przestępstwa i sposobach ich ujawniania. Zaprezentowano także specjalny strój dla techników kryminalistycznych w którym się te ślady zbiera. Każdy mógł być przez chwilę małym laborantem i samodzielnie sprawdzić jak zbiera się odciski palców oraz odbić na pamiątkę odcisk swojego palca, czy też odwzorować podeszwę obuwia.

Uczestnicy rodzinnego pikniku mieli niecodzienną okazję zobaczenia pokazu technik samoobrony w wykonaniu Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Podczas niedzielnej zabawy funkcjonariusze Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej zaprezentowali tresurę psów: Nepala i Luzaka, które na co dzień pracują w Areszcie Śledczym w Warszawie - Białołęce. Podczas pokazu można było zobaczyć jak powinno wyglądać szkolenie i na jakie polecenia ma reagować pies.

Konkurs plastyczny Ministerstwa Sprawiedliwości pt.: „Mam prawo do…” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Spośród zebranych prac, profesjonalne jury w skład, którego wchodzili sędziowie orzekający w wydziale rodzinnym sądów warszawskich wyłoniło zwycięzców. Dzieci były bardzo wzruszone i zadowolone odbierając z rąk przedstawiciela Ministerstwa Sprawiedliwości i sędziów nagrody.

W trakcie niedzielnego pikniku najmłodsi i dorośli mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez przedstawicieli wszystkich ministerstw.

Ogrody Kancelarii Premiera były otwarte dla dzieci już po raz czwarty. Dziękujemy za dzień cudownej zabawy i zapraszamy za rok!

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Dzień dziecka w KPRM
Dzień dziecka w KPRM
Dzień dziecka w KPRM
Dzień dziecka w KPRM
Dzień dziecka w KPRM
Dzień dziecka w KPRM
lista aktualności archiwalnych