Archiwum informacji

Prokurator chce wystąpić z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Łyżwińskiemu

2007-06-20
Wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Stanisławowi Łyżwińskiemu powinien jak najszybciej trafić do Sejmu - takie polecenie wydał Minister Sprawiedliwości w rozmowie z Prokuratorem Apelacyjnym w Łodzi. Prokurator potwierdził, że materiał dowodowy jest poważny i w pełni uzasadnia taki wniosek. Zbigniew Ziobro ma nadzieję, że wniosek zostanie niezwłocznie przekazany, i że przetnie to niepotrzebne spekulacje w tym temacie.
Minister odniósł się również do orzeczenia sądu w sprawie wypadku, w którym pijany kierowca śmiertelnie potrącił jadącą na rowerze kobietę. W tej sprawie sąd nie zastosował wobec sprawcy tymczasowego aresztowania, mimo grożącej wysokiej kary, a także faktu, że już dwa tygodnie wcześniej odebrano temu kierowcy prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Prowadzący sprawę prokurator zapowiedział, że będzie się odwoływał od decyzji sądu. Zbigniew Ziobro dodał, że ocenia bardzo krytycznie taką politykę aresztową. Wobec tak drastycznych naruszeń prawa oraz groźby wysokiej kary nie może być taryfy ulgowej. Inaczej polskie drogi będą „drogami grozy” – powiedział podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami.
Minister Ziobro dodał, że duży sukces w walce z przestępczością zorganizowaną został odniesiony na skutek działań Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Dzięki wspólnym wysiłkom policji i prokuratury zatrzymano 17 osobową grupę zajmującą się handlem narkotykami.
W związku ze sprawą LFO, Minister Sprawiedliwości poinformował, że sąd zastosował tymczasowy areszt wobec Zygmunta N., którego po wielu miesiącach sprowadzono do kraju przy pomocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. Minister przypomniał zarzuty stawiane podejrzanemu i potwierdził, że sprawa LFO jest prowadzona intensywnie. Powiedział również, że ma nadzieję że aresztowanie Zygmunta N. przyczyni się do wyjaśnienia tej afery.
lista aktualności archiwalnych