Archiwum informacji

Komunikat prasowy

2007-06-11
Uprzejmie informujemy, iż niektóre doniesienia medialne, oparte na wywiadzie pt. „Bezwzględne oblicze doktora G.”, przeprowadzonym przez red. Joannę Lichocką z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro („Rzeczpospolita”, s. 10, 11 czerwca br.), nie odpowiadają prawdzie.
Cytowany przez niektóre redakcje (m.in. przez portale Onet.pl, WirtualnaPolska.pl i tvn24.pl) fragment: „nie powtórzyłbym oskarżenia wobec doktora G.” jest wyjęty z kontekstu i nie stanowi wiernego cytatu rzeczywistej wypowiedzi Ministra Sprawiedliwości.
Po pierwsze, nigdzie Minister Zbigniew Ziobro nie użył określenia „oskarżenia” wobec doktora G.
Po drugie, odpowiadając na pytanie dziennikarki „Rzeczpospolitej”, czy powtórzyłby słowa, dotyczące Mirosława G., stwierdził: „Gdybym kalkulował, że będzie to wykorzystywane do próby torpedowania śledztwa i brutalnej politycznej walki, to pewnie nie. Formułowanie zarzutów w wyniku prowadzonych i nadzorowanych śledztw to prawo prokuratora. A wtedy powiedziałem szczerze, bo nie bez znaczenia były tu naturalne ludzkie uczucia”.
W związku z tym, tytułowanie depeszy i informacji wyrwanym z kontekstu, wyżej cytowanym zdaniem, wprowadza w błąd opinię publiczną. Dlatego też, zwracamy się z uprzejmą prośbą o sporządzenie i opublikowanie obiektywnych informacji w powyższej sprawie.
Komunikat w formacie RTF
lista aktualności archiwalnych