Archiwum informacji

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nagrodzony tytułem Człowieka Roku 2006 tygodnika „Wprost”

2007-01-04

– To dla mnie wielki zaszczyt – powiedział Zbigniew Ziobro, odbierając nagrodę z rąk Redaktora Naczelnego tygodnika Wprost, Piotra Gabryela. – Dziękuję za to wyróżnienie, za to, że moja praca została doceniona. Odbierając tę nagrodę chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem jedynym jej adresatem. Adresatami tej nagrody są bowiem także zespoły ludzi, których pasja, zaangażowanie i olbrzymia praca również złożyły się na ten sukces – dodał Minister.

Zbigniew Ziobro podziękował za współpracę Kierownictwu Resortu oraz wszystkim pozostałym pracownikom Ministerstwa, zaangażowanym w realizację reformy wymiaru sprawiedliwości. Słowa podziękowania skierował także do Premiera Jarosława Kaczyńskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz swojej rodziny.

Kolegium redakcyjne tygodnika „Wprost” przyznaje tytuł „Człowieka Roku” osobie, która miała największy wpływ na wydarzenia w Polsce w ciągu ostatniego roku. Redaktor Piotr Gabryel, uzasadniając wybór kolegium, podkreślił, że Zbigniew Ziobro został wyróżniony za „wielki wkład w przebudowę wymiaru sprawiedliwości i systemu prawa, w fundamentalną zmianę w pracy sądów i prokuratury, w to, że zaczęła działać w naszym kraju zasada: Dura lex, sed lex".

Zbigniew Ziobro sprawuje urząd Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego od listopada 2005 r. Przez ten czas przygotowanych zostało kilkadziesiąt niezwykle ważnych projektów ustaw, które składają się na kompleksową reformę wymiaru sprawiedliwości.

Obejmując urząd Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego Zbigniew Ziobro powiedział: „Nie przyszedłem tu po to, by zyskiwać poklask elit, lecz by zmieniać wymiar sprawiedliwości. Moje działania reformatorskie naruszają rozmaite interesy, przyzwyczajenia, a także przywileje.” Dokonując wyboru Człowieka Roku 2006 tygodnik „Wprost” docenił bezkompromisowość i skuteczność działań Ministra oraz wskazał, że „dzięki Ministrowi Zbigniewowi Ziobrze nastąpił wzrost zaufania do wymiaru sprawiedliwości, umocnił się wizerunek Polski jako państwa prawa. Skutki działań Ministra Zbigniewa Ziobry już są widoczne, a będą miały wpływ na życie Polaków przez następne lata”.

W poprzednich latach tytuł Człowieka Roku przyznano m.in. Jarosławowi Kaczyńskiemu (2005), Wiktorowi Juszczence (2004), Jerzemu Buzkowi (1998), Wisławie Szymborskiej (1996).

lista aktualności archiwalnych