Archiwum informacji

Wiceminister Sprawiedliwości z wizytą w Zakładzie Karnym we Włocławku
Wiceminister Sprawiedliwości z wizytą w Zakładzie Karnym we Włocławku

Wiceminister Sprawiedliwości z wizytą w Zakładzie Karnym we Włocławku

2016-11-21

21 listopada br. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki odwiedził Zakład Karny we Włocławku. Sekretarzowi Stanu towarzyszyli m.in. poseł RP Joanna Borowiak oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy ppłk Jacek Gościak.

Wizyta była związana z wdrażaniem w życie Programu Pracy Więźniów. W ramach programu w Zakładzie Karnym we Włocławku powstanie hala produkcyjna, w której zatrudnienie znajdzie kilkudziesięciu więźniów. Podczas konferencji prasowej  Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki odniósł się do zagadnień związanych z zatrudnieniem osób pozbawionych wolności. Podkreślił jak ważnym elementem w skutecznej resocjalizacji oraz przeciwdziałaniu powrotności skazanych do przestępstwa jest praca.Skazani, którzy podczas pobytu w więzieniu pracują, najczęściej podejmują również prace po wyjściu na wolność.

Sekretarz Stanu wypunktował korzyści wynikające z zatrudnienia osadzonych zarówno te, które odnoszą pracodawcy, samorząd, ale i sami skazani. Patryk Jaki podkreślił - poziom zatrudnienia skazanych znacząco wzrósł, i co najważniejsze jest to tendencja zwyżkowa.

Program Ministerstwa Sprawiedliwości składa się z trzech filarów: budowy 40 hal produkcyjnych na terenie więzień, współpracy z samorządami w celu rozszerzenia zakresu nieodpłatnej pracy więźniów na ich rzecz oraz stosowania ulg dla przedsiębiorców zatrudniających więźniów.


Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych