Informacje

Stoisko Ministerstwa Sprawiedliwości popularne podczas Pikniku Rodzinnego w Kancelarii Premiera

2018-11-11
dsc_2810.jpg
dsc_2819.jpg
dsc_2744.jpg
dsc_2780.jpg
dsc_2800.jpg
dsc_2834.jpg
dsc_2837.jpg

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane w niedzielę przez Ministerstwo Sprawiedliwości z okazji obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nasze stoisko chwalili najmłodsi, a wspólna zabawa na wiele godzin wciągnęła dorosłych.
Narodowe Święto Niepodległości w Kancelarii Premiera uświetnia piknik, w organizację którego włączyło się wiele ministerstw i instytucji rządowych. Uczestników wspólnego, wesołego świętowania w ogrodach nie brakowało.

Zabawa daje radość i uczy

Flagi, orły oraz symbol Polski Walczącej przeważały w konkursie plastycznym dla najmłodszych – prace przyozdobiły stoisko Ministerstwa. Dla dzieci, lecz nie tylko został przygotowany quiz wiedzy o Polsce i odzyskaniu niepodległości. Nagrody rozlosowywano przy pomocy Koła Fortuny, co było dodatkową atrakcją dla uczestników.
Służba Więzienna przygotowała podróż w czasie do początków II RP, kiedy to funkcjonowała Straż Więzienna. Dzięki temu można było zaznajomić się m.in. z historycznym umundurowaniem strażników. Na stoisku Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL prezentowana była makieta więzienia mokotowskiego wzbogacona o opowieści pracowników muzeum.

Pamiątka z Pikniku – fotobudka z motywem historycznym

Dziesiątki uczestników z wszystkich grup wiekowych chętnie fotografowały się z Ojcami Niepodległości. Zdjęcie z fotobudki z postaciami, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę dla wielu pozostanie pamiątką uczestnictwa w wydarzeniu.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Krzysztof Krzemiński | Edytor: Krzysztof Krzemiński
Data wytworzenia: 11.11.2018 | Data dodania: 11.11.2018 15:48 | Data ostatniej modyfikacji: 11.11.2018 16:05